آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

ویژه آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

من در مقاله قبلی آموزش پشتیبان گرفتن از یکسری از اطلاعات در ویندوز 10 را آموزش داده ام . در مرحله قبلی پشتیبان گرفتن از طریق File History انجام می شد . (آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز 10 از طریق File History) بهتر است بدانید مایکروسافت نسخه ی قدیمی backup که در ویندوز 7 بود را به ویندوز 10 بازگردانده است. این ویژگی در ویندوز 8 مذموم شمرده شده بود و در ویندوز 8.1 حذف شده بود ولی در ویندوز 10 بازگردانده شده است. همچنین به نام “Windows Backup” شناخته می شود.این ابزار به شما اجازه می دهد تا از backup های تهیه شده در ویندوز 7 در ویندوز 10 استفاده کنید. همچنین می توانید به وسیله ی این ابزار از ویندوز 10 نسخه ی backup تهیه کنید. فرق این ابزار با ابزار File History در این است که بوسیله ی این ابزار می توانید تقریبا از تمامی اطلاعات کامپیوترتان نسخه ی backup تهیه کنید.

1. بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .

1 آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز 10

2. کمی صبر کنید تا پنجره تنظیمات باز شود . سپس گزینه Update & Security را انتخاب کنید .

2 آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز 10

 

3. بر روی پیوند Go to Backup and Restore windows 7 کلیک کنید . این ابزار به شما اجازه می دهد تا از backup های تهیه شده در ویندوز 7 در ویندوز 10 استفاده کنید. همچنین می توانید به وسیله ی این ابزار از ویندوز 10 نسخه ی backup تهیه کنید. فرق این ابزار با ابزار File History در این است که بوسیله ی این ابزار می توانید تقریبا از تمامی اطلاعات کامپیوترتان نسخه ی backup تهیه کنید.

1 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

4. همانطور که مشاهده می کنید پنجره تنظیمات پشتیبان شبیه به ویندوز 7 می باشد . بر روی گزینه Set up Backup کلیک کنید .

2 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

5. یک پنجره باز می شود . پارتیشن یا درایوی که پشتیبان در آن باید ذخیره شود را انتخاب کنید . سعی کنید درایوی به غیر از C را انتخاب نمایید تا در صورت پاک شدن ویندوز مشکلی برای پشتیبان ایجاد نشود .
اگر دارای یک شبکه امن می باشید می توانید از طریق گزینه Save on network پشتیبان را در آن بخش ذخیره کنید .

3 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

6.در صورتیکه می خواهید فقط از یک سری از اطلاعات به دلخواه پشتیبان تهیه کنید گزینه Let Me choose را انتخاب نمائید در غیر اینصورت پیشنهاد می شود که حتما گزینه اول یعنی Let me choose انتخاب شود . این گزینه مورد اعتماد تر می باشد در هنگام بازگرداندن پشتیبان گرفته شده .

4 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

7. در این پنجره باید مشخص کنید که می خواهید از کدام پوشه ها پشتیبان تهیه کنید . کافیست پوشه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی کلید next کلیک کنید .

5 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

8. در مرحله آخر بر روی گزینه Save settings and run backup کلیک کنید .

6 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

7 آموزش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات ویندوز 10

همانطور که مشاهده می کنید پشتیبان گرفتن از اطلاعات آغاز شده است


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...